Exkurze do firmy KEY PLASTIC JANOVICE

Dne 27. 4. 2015 jsme se žačkami naší školy zúčastnily v rámci projektu Technika a ICT - Cherchez la femme! exkurze do firmy KEY PLASTIC JANOVICE.

Na začátku exkurze byla děvčata rozdělena na dvě skupinky. Jedna skupinka šla do výroby na prohlídku výrobního procesu a druhá se shromáždila v zasedací místnosti, kde jim zaměstnankyně představila firmu. Dívky zhlédly prezentaci, kde se dozvěděly informace o firmě. Viděly půdorys výrobní haly, dozvěděly se o všech pobočkách, které firma má, a byly také seznámeny s podmínkami přijetí do firmy. Jako završení si dívky vyzkoušely komunikaci v anglickém jazyce se zákazníkem.

Druhou skupinku provedla pracovnice po výrobní hale a ukázala jednotlivá pracoviště od vzniku výrobku, montáž až po jeho konečné zpracování a distribuci. Dívky si měly možnost prohlédnout, jak se vyrábí plastové díly do jednotlivých automobilů, jak se lakují, montují, kde se skladují a jakým způsobem se kontroluje jejich kvalita před tím, než jsou odeslány zákazníkovi.

Po té se skupinky vyměnily tak, aby dívky měly dostatečnou možnost seznámit se s výrobním procesem.

Dle pozitivních ohlasů všech zúčastněných se exkurze velmi líbila.