Soutěž technických dovedností

Dne 6. října se zúčastnili naši žáci Soutěžního dne technických dovedností.  Akci pořádala Hospodářská komora Plzeňského kraje s finanční podporou ÚMO 1 a byla určena žákům druhého stupně ZŠ městského obvodu Plzeň 1. Osm soutěžních týmů našich žáků z 8. ročníků poměřilo své znalosti a schopnosti s ostatními vrstevníky okolních škol v soutěžním kvízu z fyziky a v praktických úkolech na dvou projektech s elektronickou stavebnicí Boffin 750. V disciplínách se hodnotila správnost a rychlost provedení.  Soutěž se konala v sále Střední průmyslové školy dopravní, která poskytla ve svých prostorách vynikající zázemí včetně občerstvení a oběda pro účastníky soutěže.  Nikdo ze soutěžících neodešel s prázdnou, všichni byli odměněni a ti nejlepší hodnotnými cenami – sadami elektronických a robotických stavebnic.

Děkujeme pořadatelům a vítězům moc gratulujeme!