Jak tisknou profesionálové, aneb výuka v praxi

Dne 19. 4. 2018 jsme s vybranými žáky naší zúčastnili exkurze do společnosti Typos, tiskařské závody, s.r.o., která patří mezi nejvýznamnější a největší polygrafické podniky v České republice.

V doprovodu zkušených mistrů výroby jsme měli možnost se seznámit s moderním prostředním závodu, zpracováním zakázky s využitím výpočetní techniky a následnou polygrafickou výrobu.

V terénu jsme viděli všechny druhy tisku: archový tisk, rotační tisk a digitální tisk.

Zaujala nás nejenom předtisková příprava, kde jsme viděli moderní tiskové desky, ale i archový a kotoučový ofsetový tisk. Tyto technologie jsme zhlédli při výrobě všech formátů od velikosti B3 až B0. Ocenili jsme vysokou kvalitu tisku a překvapila nás velikost a rychlost tiskových strojů.

U technologie digitálního tisku jsme viděli moderní digitální tiskárny a obdivovali jsme i velkoformátový digitální tisk.

V neposlední řadě nás zaujalo dokončující zpracování od skládání, řezání, snášení a vazbu konečných tiskovin.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem zaměstnancům firmy, kteří se nám při exkurzi věnovali.

Exkurze se uskutečnila v rámci podpory technického vzdělávání.