Přebor škol Plzeňského kraje v orientačním běhu

V úterý 25. 4. 2017 proběhl v areálu 22. ZŠ v Plzni a přilehlém Špitálském lese orientační závod, kterého se zúčastnily školy z celého Plzeňského kraje. Naše škola vyslala své závodníky ve čtyřech kategoriích:  D I a H I (dívky a chlapci 2. – 3. ročníků, 8 kontrol, trať dlouhá 900 m) a D II a H II (dívky a chlapci 4. – 5. ročníků., 10 kontrol, trať v délce 1100 m). Soutěžilo se mezi jednotlivci i mezi školami. Do souboje škol se počítaly časy 2 nejlepších dívek a 2 nejlepších chlapců dané školy v jedné věkové kategorii. Pro téměř všechny děti to bylo první seznámení s mapou na OB, ale co se týče výsledků, naši žáci se rozhodně mezi soupeři neztratili.

Mezi jednotlivci uspěla Lucie Šubrtová z 3. D, umístila se na krásném 3. místě mezi D I.

31. ZŠ díky vyrovnaným výsledkům v kategoriích D I a H I obsadila rovněž skvělé 3. místo.

Mgr. Jana Baxová