Otevření města kultury – Plzeň 2015

Otevírací ceremoniál začal příchodem čtyř průvodů, které připravovaly tisíce lidí přes půl roku. A pokračoval úchvatnou podívanou „namíchanou“ z největšího videomappingu u nás, který kombinoval motivy z historie Plzně i současný design, přechodu švýcarského provazochodce Davida Dimitriho po 240 metrů dlouhém laně nad náměstím, akrobacii a tanec na molu uprostřed náměstí, původní hudbu či obrovskou loutku rytíře, který se proměnil v průběhu večera v anděla. Patrony katedrály svatého Bartoloměje byl totiž původně rytířský řád, symbolickým patronem Plzně je dnes anděl. V loutce se tak symbolicky spojila minulost i současnost města. Nejsilnějím momentem  bylo první zvonění nových zvonů na katedrále. Emotivní představení v závěru přešlo do koncertu Davida Kollera s bandem, kdy na úvod vystoupili Jiří Suchý a Dan Bárta.

Fotogalerie ze slavnostního otevření s naší účastí naleznete v přiloženém souboru.