Adaptační kurzy pro žáky 6. ročníku při přechodu na 2. stupeň ZŠ

Cílem adaptačního kurzu pro žáky 6. ročníku 31. ZŠ je zjednodušit žákům nově tvořených tříd VI. B, C, D přechod na 2. stupeň, poznat se s novými spolužáky a zejména třídními učiteli, společným prožitkem vytvořit základ fungujícího kolektivu a stanovit si společně základní pravidla.

U sportovní třídy VI. A je cílem adaptačního kurzu usnadnění přechodu na 2. stupeň, seznámení se s třídním učitelem. Společným prožitkem vytvořit základ zdravě fungujícího kolektivu a stanovit si společně základní pravidla, která bude třída na 2. stupni dodržovat.

Adaptační kurz pro žáky VI. A a VI. B proběhne 4. 9. 6. 9. 2017 v penzionu Chvojkovský mlýn u Podbořánek http://www.chvojkovskymlyn.cz/ . Se svými třídami pojedou jejich třídní učitelé pí Blanka Matasová a pí Jana Šoupová. Po odborné stránce kurz povedou p. Zbyněk Rubáš a pí Veronika Klausová, naši ve vedení kurzu proškolení zaměstnanci.

Adaptační kurz pro žáky VI. C a VI. D 6. 9. 8. 9. 2017 také v penzionu Chvojkovský mlýn u Podbořánek. Se svými třídami pojedou jejich třídní učitelé p. Libor Pelcman a pí Veronika Škoulová. Po odborné stránce kurz povedou opět p. Zbyněk Rubáš a pí Veronika Klausová, naši proškolení zaměstnanci.

Doprava autobusem a pobyt v penzionu Chvojkovský mlýn u Podbořánek jsou již zajištěny. Odjezd VI. A, B v pondělí 4. 9. po výuce a obědě ve školní jídelně ve 13 hod. od školy, návrat ve středu 6. 9. ve 15 hod. na velké parkoviště u Gery nedaleko školy.

Odjezd VI. C, D z velkého parkoviště u Gery nedaleko školy ve středu 6. 9. v 12:30 hod. (po 4. vyučovací hodině a obědě ve školní jídelně), návrat v pátek 8. 9. ve 14 hod. tamtéž.

Protože se nám na dopravu podařilo získat finanční zdroje z dotačních programů města a kraje, bude cena pro žáky jen 950 Kč (ubytování, strava + pitný režim, materiál, program). Žáci v 6. ročníku již nemají v plánu žádný jiný vícedenní vzdělávací pobyt, je to tedy jediná finančně náročnější akce v tomto ročníku.

Během června vyberou TU současných 5. tříd peníze od žáků, kteří se adaptačního kurzu zúčastní. Ocenili bychom účast všech žáků budoucích šestých tříd, naší snahou je umožnit jim hladký přechod na 2. stupeň ZŠ a jeho bezproblémové absolvování.

Informace o organizaci akce budou zveřejněny v srpnu na webových stránkách školy, případně se obracejte na Mgr. Zbyňka Rubáše RubasZb@zs31.plzen-edu.cz , který kurzy přímo povede.

Děkuji Vám za pochopení a spolupráci!

Vladimír Hrubý, zástupce ředitele pro 2. stupeň 31. ZŠ