Exkurze do Národního parku Bavorský les

Dne 26. 5. se konala pro žáky 6. – 9. tříd exkurze do Národního parku Bavorský les     ve Spolkové republice Německo.

Při první zastávce jsme vyjeli lanovkou k historickým stříbrným dolům „Silberberg“.   Při prohlídce 600 m dlouhé chodby jsme se dozvěděli o drastických podmínkách těžby rudy v minulosti a zároveň jsme viděli stroje a nástroje používané při této těžbě.

Po skončení prohlídky jsme sjeli sáňkařskou dráhou na bobech a pokračovali              do nedalekého městečka Bodenmais. Zde jsme navštívili sklárnu „Joska“, ve které jsme shlédli skláře při jejich práci a sami jsme si mohli vyfouknout například skleněnou vázičku. Součástí komplexu byla i výstava exponátů ze skla a prodejna skla.

Poslední zastávkou byla naučná stezka „Haus zur Wildniss“, kde bylo možné pozorovat ve velkých výbězích či z 20 m vysoké dřevěné pozorovatelny divoká zvířata, kterých jsme ale bohužel mnoho neviděli. Navštívili jsme i věrnou kopii francouzské jeskyně v Chauvet, proslavené nástěnnými malbami ze starší doby kamenné.