Branný den na 31. ZŠ

zajišťuje mjr. Ing. Michal Pecha Renaissance Group s.r.o.

pro zúčastněné školy v obvodu akci financuje ÚMO 1 Plzeň

1. skupina tříd:           6. až 9. ročník                         23. 5. středa

2. skupina tříd:           1. a 2. ročník                           24. 5. čtvrtek

3. skupina tříd:           3. až 5. ročník                         25. 5. pátek

Vždy v 7:30 až 7:45 učitelé, kteří povedou třídy, dostanou ve sborovně instrukce o průběhu cvičení a tabulku, kam se na stanovištích zaznamenají výsledky třídy – tu odevzdají v cíli organizátorům.

Poté učitel převezme v 8:00 (případně dříve) v učebně třídu a dle rozpisu se přesune na start, místo upřesní mjr. Pecha. Podle situace a množství času pěšky, nebo MHD.

Bodované úkoly na stanovištích plní vybrané skupiny žáků – určí vyučující dle znalosti dětí, u některých úkolů celá skupina. Učitelé se nemusí plnění úkolů osobně účastnit, vykonávají pouze dohled.

Vyhodnocení a odměnění účastníků proběhne z časových důvodů zřejmě následujícího dne. U pátečních tříd ještě upřesníme.

Branný den proběhne v níže uvedeném prostoru (uvedeno po směru přesunů, přesuny proběhnou po cestách kvůli integrovaným žákům s asistentkami):

start na kraji lesa za 1. ZŠŠídlovský rybníkKamenný rybníkTřemošenský rybníkrybník Nováček a návrat na start.

Předpokládaný start 1. skupiny v 8:15, další skupina vždy po 15 minutách, celkem bude na trati každá skupina asi přes 2 hodiny. Po dokončení okruhu se skupiny mohou ve vhodnou dobu přesunout do školy na oběd, v cíli bude prý zajištěno opékání špekáčků – pro skupiny čekající před startem, či dorazivší po absolvování trati.

Pořadí tříd na startu a dozory stanovilo vedení školy a informace předalo příslušným vyučujícím.

Na trase jsou plánována tato stanoviště (nejde o pořadí):

požární útok              žáků s profesionálními hasiči HZS z Lochotína

první pomoc              vyhledání, transport a ošetření zraněného, se studenty – záchranáři jako instruktory

topografie                  orientace v terénu (švédská hra aj.) s vojenskými instruktory

lanová dráha             překonání prostoru po 2 lanech (asi 1m nad zemí)

střelba ze vzduchovky, překonání vodního toku  na raftu přes rameno Třemošenského rybníka, s instruktory

hod granátem na cíl             četnost zásahů za určitý čas, s instruktory

řešení dopravních situací     s Městskou policií jako instruktory

Vybavení žáků: sportovní, či turistické oblečení a obuv dle počasí, pláštěnka, vydatná svačina, pití, kartička pojištěnce – dále dle instrukcí třídních učitelů. Žáci byli poučeni o bezpečném chování.