Výlet do Rakouska

Ve dnech 22. 5. – 24. 5. 2019 se vybraní žáci z osmých a devátých ročníků zúčastnili třídenního výletu do Rakouska.

První den jsme se plavili vyhlídkovou lodí po Dunaji, projížděli jsme půvabnou oblastí údolí Wachau, známou pro své přírodní krásy. Navštívili jsme barokní klášter Stift MELK, který dnes patří k nejvelkolepějším barokním stavbám v Rakousku zapsaným mezi památky UNESCO.

Druhý a třetí den jsme strávili v hlavním městě Rakouska – Vídeň.

Navštívili jsme interiér i exteriér barokního zámku Schönbrunn, letní rezidenci rakouských císařů, prošli jsme parkem k vyhlídkovému pavilónu Gloriette a navštívili nejstarší ZOO v Evropě, kterou založila Marie Terezie.

Všechny velice zaujala živou vegetací prorostlá stavba Hundertwasserhaus, který v r. 1985 postavil architekt Hundertwasser.

Vyjeli jsme výtahem na televizní věž Donauturm, odkud byl překrásný výhled na celou Vídeň.

U žáků měl jednoznačně největší úspěch zábavný park PRATER se spoustou atrakcí. Užili jsme si vyhlídkovou jízdu v historických kabinkách známého Obřího kola Riesenrad.

Poslední den nás čekala celodenní prohlídka historického centra Vídně – radnice, Burgtheater, Parlament, zimní rezidence rakouských císařů Hofburg, kostel sv. Petra, Graben, katedrála Stephansdom, budova Opery a další zajímavosti a památky.

Vrcholem našeho pobytu ve Vídni byla návštěva interaktivní expozice Time Travel skýtající unikátní příležitost prožít magickou jízdu časem vídeňské historie.