Vánoční Praha

Dne 19. prosince 2017 jsme s vybranými žáky 2. stupně navštívili vánoční Prahu. V adventní, zimní náladě jsme si prohlédli Pražský hrad. Viděli jsme interiéry Starého královského paláce, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku, katedrálu sv. Víta i Rožmberský palác. V rámci vzdělávací oblasti Umění a kultura – Výtvarná výchova jsme si prohlédli nádherné obrazy v Obrazárně Pražského hradu. Obrazárna, nejstarší v českých zemích a sídlící od posledních desetiletí 16. století na Pražském hradě, nám představila díla starých mistrů.

Poté jsme malebnými pražskými uličkami prošli Královskou cestou na Staroměstské náměstí. Rozsvícené vánoční stromečky a vánoční trhy doplnily naší trasu.

Síly jsme načerpali v obchodním centru Palladium. Procházkou přes Václavské náměstí jsme došli na stanoviště autobusu, který nás bez problémů dovezl domů.

Děkujeme našim pedagogům za odborný výklad během celého dne, pohodové a krásné chvíle.

Atmosféru dne doplňují přiložené fotografie.