Úspěch v celostátní soutěži ve hře na akordeon

Lucie Šlehoferová ze 7. B dosáhla velkého úspěchu v Ústředním kole soutěže žáků základních uměleckých škol ČR vyhlášené MŠMT ČR. Ve školním kole, které se konalo 21. ledna 2016, hrála jako sólistka a v duu. Postoupila v obou kategoriích. O několik dní později postoupila i se souborem. 5. března 2016 se konalo okresní kolo, kde Lucka opět postoupila v obou kategoriích. Navíc ještě získala jako sólistka cenu za Absolutního vítěze, čímž se stala nejlepší akordeonistou v Plzni. V krajském kole skončila jako sólistka první, v duu druhá a se souborem se stali absolutními vítězi. Postoupila jako sólistka. V celostátním kole, které se konalo ve dnech 6. – 8. května 206, se Lucka umístila bodově na 2. místě. Celkově získala pěkné 5. místo v konkurenci patnácti soutěžících.

Gratulujeme a těšíme se na příští úspěch.