Turnaj v karetní Hře o trůny

V sobotu 28. 5. 2016 se v prostorách naší školy uskutečnil prestižní turnaj ze série Regional Championship 2016 v karetní Hře o trůny, která vychází ze světa Martinovy populární ságy Píseň ledu a ohně. Hra patří mezi nejsložitější a nejpropracovanější hry svého typu a je určena hráčům od 14 let.

Do stylově zařízené učebny dějepisu si našlo cestu 31 hráčů ze všech koutů republiky (přivítali jsme hráče z Brna, Prahy, jižních Čech, Čáslavy i Pelhřimova) a také dvě zahraniční výpravy – z Rakouska a Slovenska. Pro žáky naší školy navštěvující kroužek deskových her http://www.zs31.plzen-edu.cz/krouzky/zajmove-krouzky/zajmovy-krouzek-2-stupne-stolni-hry.aspx  byla celá akce pojata jako ukázka a představení této nové hry, na které se mohli seznámit s pravidly a poměřit síly mezi sebou s předpřipravenými balíčky v češtině. Tu možnost také někteří využili a v oddělené knihovně se takřka po tři hodiny střetávali v soubojích o Železný trůn Západozemí.

Hlavní turnaj hraný na pět kol a následné vyřazovací boje mezi nejlepšími osmi ovládli hosté z Rakouského Štýrského Hradce, když ve finále Gabriel Ranner porazil Roberta Aschenbrennera.

Na závěr velké díky všem, kteří přišli, ať už na hlavní klání, nebo v případě žáků školy seznámit se s hrou, kterou na kroužku zatím ještě nemáme, a také 31. základní škole, která pro akci poskytla podporu.