Salzburg 2017

Ve dnech 10. - 11. 5. 2017 jeli žáci, kteří se učí nebo budou učit německý jazyk na dvoudenní výlet do Rakouska a Německa.

První den jsme navštívili město Salzburg, kde jsme si prohlédli historické centrum - např. rodný dům W. A. Mozarta, Dóm sv. Ruperta a Virgilia, benediktinský kostel sv. Petra, arcibiskupský palác Residenz, pevnost Hohensalzburg a další památky.

Odpoledne jsme vyrazili do Hangaru 7 na salzburském letišti, kde jsme měli možnost shlédnout kromě letadel i vozy formule 1, které vlastní jeden z nejbohatších lidí Dietrich Mateschitz, jehož firma vyrábí energetický nápoj Red Bull.

Druhý den po snídani (ubytováni jsme byli v příjemném penzionu v blízkosti Salzburgu) jsme jeli do Obersalzbergu (místa, kde měli za 2. světové války své vily Hitler, Borman a Göring) a odtud místním autobusem po úzké silnici pod horu Kehlstein s překrásnými výhledy na Berchtesgadenské Alpy a speciálním výtahem ve skále až na nejvyšší bod (1 837 m n. m.), kde stojí tzv. Kehlsteinhaus - horská rezidence, kterou dostal Hitler jako dar ke svým 50. narozeninám.

Další zastávkou byl místní solný důl Salzbergwerk Berchtesgaden přímo pod hranicí Rakouska a Německa. Prohlídka začala a končila jízdou vláčkem, měli jsme možnost prohlédnout si jednotlivé štoly a solné jezero a zažít i jízdu na důlních skluzavkách.

Poslední zastávkou byla plavba po jezeře Königsee.

Všem dětem se výlet velice líbil.