První z programů primární prevence

V úterý 4. 10. měli žáci 7. ročníku výuku zpestřenou o interaktivní přednášku „Než užiješ alkohol, užij svůj mozek“.

Jedná se o projekt zaměřený na snižování rizik užívání alkoholu, který realizuje SANANIM z.ú. Hlavním cílem projektu je seznámit žáky se skutečnými riziky spojenými s užíváním alkoholu v jejich věku. Základním předpokladem efektivní prevence je podávání pravdivých a podložených informací, ne „strašení“ blíže nespecifikovaným zlem. Hodina je rozdělena do 4 základních bloků o historii užívání alkoholu, o alkoholu a lidském těle, o tom, kdy a proč vzniká závislost na alkoholu a o rizicích jednorázového nezvládnutého užití alkoholu.

Program vedla lektorka Mgr. Kateřina Husová, DiS. Žáci měli možnost pokládat dotazy a zapojit se do diskuse. Poslední částí programu byla rozhodovací hra, která zábavnou formou shrnula obsah přednášky a ukotvila získané poznatky.