Prohlídka Velkého divadla

Dne 11. 12.2017 absolvovaly některé třídy na 2. stupni (VIII. A, VII. B a část VIII. C) v rámci projektu „Výchova kulturou a uměním“ prohlídku Velkého divadla.

Cestou do divadla jsme si prohlédli vánočně vyzdobené náměstí Republiky s betlémem, pohladili jsme si živá zvířata, ale vymezený čas jsme využili i k dalšímu vzdělávání. Žáci už vědí, kde byla v Plzni na přelomu 15. a 16. století nejstarší tiskárna a kde se nacházejí pamětní kameny připomínající oběti holocaustu. Cestou jsme si v Solní ulici prohlédli Alšovy malby na plzeňských domech.

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o vzniku divadla, o výzdobě i o jeho fungování. Dostali jsme se do míst, která běžný návštěvník nemá možnost vidět.

Chceme poděkovat všem účastníkům za vzorné chování, neboť z organizačních důvodů proběhla celá akce společně ještě se skupinou středoškolských studentů naprosto bez problémů, což ocenili zejména průvodci.

Mgr. Eva Puchrová a Mgr. Jitka Šteflová