Klavírní virtuoska na naší škole

Už jsme si zvykli číst o sportovních úspěších našich žáků, jsme přece sportovní škola. Zmiňovat úspěchy na poli hudebním je pro nás nezvyklé. Přesto naši školu navštěvuje žákyně mimořádně nadaná v této oblasti.

Jana Škarbanová , žákyně VIII. B, začala v šesti letech navštěvovat ZUŠ Bedřicha Smetany a pod vedením paní učitelky Aleny Tupé se věnuje hře na klavír.

Ve svém věku už dosáhla mimořádných úspěchů. Od roku 2012 sbírá ocenění v hudebních soutěžích, např. je držitelkou čestného uznání I. stupně v mezinárodní soutěži pro mladé klavíristy Beethovenovy Teplice (2016), 2. ceny v mezinárodní interpretační soutěži Pro Bohemia Ostrava 2016 a 2. ceny na Mezinárodní Novákově klavírní soutěži. V roce 2016 získala ocenění Plzeňský Orfeus junior.

Držitelé této ceny vystoupili dne 18. května 2017 s Plzeňskou filharmonií v Novém divadle v Plzni. Před vyprodaným sálem zaznělo i bravurní vystoupení mladé klavíristky z naší školy. Jistě je výsledkem nejen mimořádného nadání, ale hlavně pravidelné poctivé přípravy a nadšení pro hudbu.

Jsme pyšní na Janiny výkony a přejeme jí hodně úspěchů v její hudební kariéře.

Učitelé 31. ZŠ