Jazykový pobyt našich žáků v SRN

Dne 23. 5. až 25. 5. se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili jazykového pobytu v SRN. V těchto dnech měli žáci možnost využít svých německých a anglických komunikačních dovedností a seznámit se blíže s německými reáliemi.

Navštívili jsme tři velká německá města - Berlín, Postupim a Drážďany. Cestovní kancelář ProTravel se skvělým panem průvodcem nám zajistili velmi bohatý a zajímavý program - např. návštěvu Berlínské televizní věže nebo interaktivní výstavu Story of Berlin s protiatomovým krytem. Prohlídku Berlína jsme zakončili plavbou po Sprévě.

V Postupimi jsme navštívili zámecké zahrady zámku Sanssouci (viz foto) a na zámku Cecilienhof jsme se vydali po stopách německé historie o poválečném rozdělení Evropy. Drážďany jsme shlédli z vyhlídkové věže kostela Frauenkirche.

Výlet se nám vydařil a odjížděli jsme plni krásných zážitků.

Libor Pelcman, Jitka Pelcmanová, Jana Fegová.