Berlín, Postupim, Drážďany – výukový program pro žáky

Naši žáci se zúčastní výukového programu v SRN v termínu od 23. – 25. 5. 2018.

V přiloženém souboru naleznete pokyny.

1. DEN: BERLÍN - ALEXADERPLATZ, BRANDENBURGER TOR, CHECKPOINT CHARLIE, POTSDAMER PLATZ Na zájezd vyjedeme od školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Po příjezdu do Berlína si ještě během jízdy autobusem prohlédneme oblast bývalého východního Berlína - náměstí Alexanderplatz, 368 m vysokou televizní věž Fernsehturm, gotický kostel Marienkirche, katedrálu Berliner Dom, třídu Unter den Linden a okolí. Pěšky pak projdeme kolem světoznámé brány Brandenburger Tor k budově bývalého Říšského sněmu - Reichstag. Při jeho návštěvě vystoupáme uvnitř prosklené kupole na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na Berlín. Pak přejedeme autobusem k Checkpoint Charlie - dřívějšímu přechodu mezi východním a západním Berlínem a procházkou kolem zbytků berlínské zdi dojdeme až na náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně. Večer odjedeme na ubytování.

2. DEN: POSTUPIM, CECILIENHOF, CHARLOTTENBURGER SCHLOSS, BERLÍN - KU´DAMM, STORY OF BERLIN Po snídani odjedeme k městu Postupim. Navštívíme zde nejprve komplex honosného barokního zámku Sanssouci s krásným parkem a dalšími pavilony. Projdeme se parkem a kolem zámku, který byl letním sídlem Bedřicha Velikého. Pak přejedeme k nedalekému zámečku Schloß Cecilienhof a s místním průvodcem si prohlédneme prostory, kde se po 2. světové válce konala Postupimská konference. Zbytek dne strávíme v centru Berlína. Na krátkou procházku v parku zastavíme u zámku Charlottenburger Schloß, letní rezidence pruských králů a později císařů. Dále se přesuneme na Kurfürstendamm - nejživější bulvár města s množstvím obchodů, kin a restaurací. Uvidíme zde i symbolické ruiny kostela Gedächtniskirche. Mnoho zajímavostí o Berlíně se dozvíme na interaktivní výstavě Story of Berlin, jejíž součástí je i prohlídka původního protiatomového krytu. Po prohlídce si užijeme trochu volného času a večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.

3. DEN: DRÁŽĎANY, PILLNITZ Po snídani nás po přejezdu autobusem čekají Drážďany, půvabné město na Labi. Projdeme se historickým centrem města a prohlédneme si jeho nejzajímavějšími pamětihodnosti: Brühlsche Terrasse - terasa nabízející krásnou podívanou na Labe a okolí, významný barokní kostel Frauenkirche Dresden - symbol Drážďan, Fürstenzug - 102 m dlouhý vlys znázorňující průvod saských panovníků, Hofkirche - monumentální barokní královský kostel, Semperoper - impozantní neorenesanční budova Saské státní opery, Zwinger - nejslavnější komplex v Drážďanech, ve kterém sídlí kromě několika muzeí i slavná Gemäldegalerie Alte Meister, jedna z nejlepších obrazových galerií v Evropě. Odpoledne budeme mít volný čas na individuální zájmy. Před návratem se krátce zastavíme v zámecké zahradě půvabného zámku Pillnitz na břehu řeky Labe. V podvečer odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.