Adaptační kurzy pro žáky 6. ročníku proběhnou od 3. do 7. 9.

Adaptační kurzy pro žáky 6. ročníku při přechodu na 2. stupeň ZŠ

Cílem adaptačního kurzu pro žáky 6. ročníku 31. ZŠ je zjednodušit žákům tříd VI. A, B, C, D přechod na 2. stupeň, poznat se s novými spolužáky a zejména třídními učiteli, společným prožitkem vytvořit základ fungujícího kolektivu a stanovit si společně základní pravidla, která budou třídy na 2. stupni dodržovat.

Adaptační kurz pro žáky VI. A a VI. B proběhne 3. 9. 5. 9. 2018 v penzionu Chvojkovský mlýn u Podbořánek http://www.chvojkovskymlyn.cz/ . Se svými třídami pojedou jejich třídní učitelé pí Libuše Kašparová a pí Jitka Šteflová. Po odborné stránce kurz povede p. Zbyněk Rubáš, p. Marek Černý a p. Tomáš Škoda. Náplní budou týmové aktivity, poznávací hry, sportovní činnost a turistika.

Adaptační kurz pro žáky VI. C a VI. D 5. 9. 7. 9. 2018 také v penzionu Chvojkovský mlýn u Podbořánek. Se svými třídami pojedou jejich třídní učitelé p. Oldřich Kříž a pí Irena Navrátilová. Po odborné stránce kurz povedou opět p. Zbyněk Rubáš a p. Marek Černý.

Doprava autobusem a pobyt v penzionu Chvojkovský mlýn u Podbořánek jsou již zajištěny a hrazeny budou z dotace Plzeňského kraje, kterou škola získala.

Odjezd VI. A, B v pondělí 3. 9. po výuce (do 9.40) a případném obědě ve školní jídelně jdou žáci domů a dostaví se v 12.45 k budově školy se zavazadly. Návrat ve středu 5. 9. do 15 hod. na velké parkoviště u supermarketu Albert nedaleko školy.

Odjezd VI. C, D z velkého parkoviště u Alberta nedaleko školy ve středu 5. 9. ve 13 hod. (po výuce a obědě ve školní jídelně), návrat v pátek 7. 9. ve 14 hod. tamtéž.

Protože se nám na dopravu podařilo získat finanční zdroje z dotačních programů města a kraje, bude cena pro žáky jen 1000 Kč (ubytování, strava + pitný režim, materiál, program). Žáci v 6. ročníku již nemají v plánu žádný jiný vícedenní vzdělávací pobyt, je to tedy jediná finančně náročnější akce v tomto ročníku.

Platbu prosím do 29. 6. 2018 (popřípadě termín platby dle domluvy) na číslo účtu: 51830311/0100 variabilní symbol dle přihlášky, do poznámky příjmení žáka a aktuální třída;

Do konce června vyberou TU současných 5. tříd od žáků přihlášky na kurz. Ocenili bychom účast všech žáků budoucích šestých tříd, naší snahou je umožnit jim hladký přechod na 2. stupeň ZŠ a jeho bezproblémové absolvování. Adaptační kurzy se nám v předchozích letech velmi osvědčily.

Informace o organizaci akce budou zveřejněny v srpnu na webových stránkách školy, případně se obracejte na Mgr. Zbyňka Rubáše RubasZb@zs31.plzen-edu.cz , který kurzy přímo povede.

Děkuji Vám za pochopení a spolupráci!

Vladimír Hrubý, zástupce ředitele pro 2. stupeň 31. ZŠ