Recyklohraní
Ovoce do škol
Evropské strukturální a investiční fondy

Atletické soutěže

Jako již tradičně se v jarních měsících konají atletické soutěže základních škol a víceletých gymnázií pro vypsané ročníky. Soutěží hoši i dívky, a to v kategorii – mladší a starší – žáci i žákyně. Starší žákyně ze sportovních 8. a 9. tříd si již v září tohoto školního roku stanovily cíl – vyhrát oblastní kola, a to jak v Poháru rozhlasu, tak v Atletickém 4boji.

Pro oblastní kola soutěží „Pohár rozhlasu“ a Atletický 4boj jsem do družstev nominovala žákyně 8. a 9. tříd, a to nejen sportovních. Družstva tvořila: z 9. A –Dostalová Anežka, Rutarová Karolína, z 8. A –Nováková Nela, Rittichová Lucie, Komorousová Alena, Nováková Tereza, Straková Beáta, z 8. C – Nicklasová Adéla, z 9. C – Hammerová Simona. Atletický 4boj proběhl 3.5.2023 na atletickém stadionu v Plzni na Skvrňanech. Mezi 9 školami oblasti jsme zvítězily před 21.ZŠ a postoupily do krajského finále. 18. května 2023 se opět na atletickém stadionu Plzeň konalo okresní kolo „Poháru rozhlasu“. Dívky svůj stanovený cíl dodržely a mezi 11 školami zvítězily a postoupily do krajského finále. Přestože po oba dva závody nám vůbec nepřálo počasí, byly výkony dívek vynikající. Ve skoku vysokém si Alena Komorousová vytvořila osobní rekord – 150 cm a do družstva tak přinesla vysoké bodové ohodnocení – 621 b. Karolína Rutarová zase kralovala v běhu na 800 m stylem start – cíl a svým soupeřkám vůbec nedala šanci a do cíle doběhla asi o 200 m dřív než druhá v pořadí. Krajské kolo „Atletického 4boje“ se konalo 23.5.2023 na stadionu v Přešticích. Družstvo závodilo ve stejném složení jako na oblastním kole: Dostalová, Rutarová, Rittichová, Nováková a Komorousová. Družstvo skončilo na 2. místě za atletkami z Klatov. Krajské kolo „Poháru rozhlasu“ proběhlo atletickém stadionu v Domažlicích 25.  5. 2023, tedy 2 dny po 4boji. V družstvu pro Pohár rozhlasu došlo k malé změně – Novákovou Terezu a Strakovou Beátu nahradila Samcová Vendy z 8. B a Kynclová Šárka z 8. C. Dívky bojovaly, jak nejlépe uměly a celá soutěž družstev byla velmi vyrovnaná.

Musím vyzdvihnout nesmírnou bojovnost, odhodlání a morálku holek v družstvu, jak se s danou situací dokázaly vypořádat. Odměnou nám bylo 2. místo v konkurenci atletických škol. Opět zvítězilo družstvo atletek Gymnázium Klatovy. Všechna umístění považuji za neskutečný úspěch, že družstvo složené z házenkářek, gymnastky a dvou atletek, dokáže konkurovat atletickým specialistkám.