Lední hokej

Struktura ledního hokeje

Od začátku školního roku 2006/2007 naše škola úzce spolupracuje s mládežnickým hokejovým klubem HC Meteor Třemošná, jehož hráči navštěvují od 3. ročníku sportovní třídy, kde mají rozšířenou výuku tělesné výchovy. Kromě speciálně zaměřených hodin tělesné výchovy a plavání mají v rozvrhu také tréninky na ledě, kde jsou vedeni jak svými trenéry, tak i učitelem a trenérem v jedné osobě. Zapracování ranních tréninkových jednotek do školního rozvrhu umožňuje lepší využití tréninkového času, kvalitnější spolupráci na úrovni škola - sport a v neposlední řadě i organizaci volného času hokejistů.

Během školního roku absolvují soustředění na lyžích (sjezdové i běžecké lyžování), nebo speciální soustředění na ledě. Jako sportovní třída i jako klub se chlapci často účastní různých meziškolních soutěží a tím, že jsou na jedné škole, odpadá složité uvolňování jednotlivých žáků z různých škol, se kterým jsou jinak často problémy.

Tím, že se chlapci poznávají i v jiném prostředí a v jiných situacích než jen na trénincích na zimním stadionu, se u nich vytváří mnohem kvalitnější, pevnější a trvalejší přátelské vazby. Velmi cenné je to, že se v těchto podmínkách utužuje kolektiv, což je, zejména pro kolektivní sporty, velmi důležité.

Tréninky

Hokejové třídy trénují 4 x týdně na ledě. Podrobný časový rozpis lze najít na stránkách HC Meteor Třemošná Do jejich tréninkového programu patří také plavání a speciální hodiny tělesné výchovy.

Historie a úspěchy klubu

Klub HC Meteor Třemošná, přestože byl založen poměrně nedávno, již dosáhl několika významných úspěchů – neoficiální mistr republiky v kategorii 3. tříd, 2. místo v Krajské lize mladších žáků 6. tříd.

Úspěchy hokejistů v roce 2008/2009

Třetí třída dosáhla velkého úspěchu, protože vyhrála svojí soutěž, přitom za celou sezonu neprohrála jediný zápas.

Čtvrtá třída obsadila třetí místo a pátá třída skončila druhá za Karlovými Vary.

V letošní sezoně jsme se v kategoriích 6–9 tříd utkávali se soupeři v nejvyšší soutěži, žákovské lize. Byl to první rok našeho klubu na této úrovni, přesto jsme obsadili v nejvyšší konkurenci slušná umístění. Nejlépe si vedli hráči 6. třídy, kteří skončili ve dvanácti členné skupině na 4. místě. 7. a 8. třídy skončily shodně na 8. místě.

Několik hráčů ročníku 94/95 bylo zařazeno do výběru kraje, na závěrečném turnaji v Olomouci se nakonec objevili Martin Krch a Jiří Kepka.

Úspěchy hokejistů v roce 2009/2010

Sezona 2009/2010 byla pro klub HC Meteor Třemošná velmi úspěšná, protože žáci 9. třídy v kategorii mladšího dorostu postoupili do nejvyšší soutěže v České republice – extraligy mladšího dorostu. Za celou sezonu prohráli pouze dva zápasy. Ostatní žákovské týmy úspěšně pokračovaly v žákovské lize, kde jen těsně nepostoupily do nadstavbové části, které se účastnilo prvních šest týmů ze základní dvanáctičlenné skupiny. Celkově se všechny kategorie umístily na 7. místě. U mladších ročníků vstoupilo v platnost nové pravidlo o netvoření průběžných ani konečných tabulek. Z jednotlivců je třeba zmínit Jiřího Kepku, který se probojoval do reprezentačního družstva do 16 let.

Úspěchy hokejistů v roce 2016/2017

Po šesti letech se do Třemošné vrátila Extraliga mladšího dorostu. Hráči této kategorie tak mají opět možnost změřit své schopnosti s těmi nejlepšími po celých Čechách.

Úspěšní sportovci školy a oddílu

Aleš Stezka (Bílí Tygři Liberec, reprezentant do 20 let)

Ondřej Kuchař (Energie Karlovy Vary)

David Michel (Moosburg, Německo)

Jakub Vavřička (HC Škoda Plzeň)

Týden hokeje v HC Meteor Třemošná – Pojď hrát hokej

Již druhá akce tohoto druhu pod záštitou Českého svazu ledního hokeje přilákala do Sport Arény Třemošná celkem dvacet dětí. Na děti čekal pestrý program jak na suchu, tak na ledě. Kromě aktivit na ledě, přičemž pro některé to byly vůbec první hokejové krůčky, si děti mohly vyzkoušet například střelbu na branku, překážkovou dráhu nebo další atletické disciplíny, které jsou nedílnou součástí všeobecné přípravy všech hokejových družstev Meteoru.

Profesionální trenéři spolu s hráči mladšího dorostu Meteoru vytvořili dětem zajímavý program plný legrace a zábavy. Každé dítě si navíc kromě nového zážitku odneslo i spoustu dárků.