Soustředění JUDO Šumava

Ve dnech 4. až 10. února 2024 se judisté z 31. ZŠ vydali společně se sportovci z JC Plzeň do Prášil na Šumavě, aby zde prošli kondičním soustředěním před začátkem nové sezóny. Kvůli proměnlivému počasí a sněhovým podmínkám bylo nutné, aby trenéři přizpůsobovali plánovaný program. Kromě tradičních běžeckých tréninků se sportovci připravovali také prostřednictvím cvičení na venkovních workoutových zařízeních, ve fitcentru a tělocvičně. Pro tréninky na běžkách, kde bylo dost sněhu, se vydávali do německé oblasti Bretterschaten. Zatímco nováčci zde zdokonalovali techniku běžeckého lyžování, zkušenější účastníci se zaměřili na intervalové tréninky. Po fyzicky náročných dnech měli judisté možnost relaxace v bazénu a sauně, což přispělo k utužení skvělého týmového ducha mezi sportovci.

Mgr. Zbyněk Rubáš

Zástupce ředitelky školy pro sport a mimoškolní činnost