Chatakteristika školy

Škola je umístěna na největším plzeňském sídlišti Lochotín. Kromě sportovního zaměření je škola po úpravách bezbariérová a tím umožňuje vzdělávání a integraci tělesně postižených žáků. Tito žáci mají v případě potřeby k dispozici svého asistenta. Asistenti pomáhají žákům při sebeobsluze, přípravě na vyučování, přepravují je do speciálních učeben, doprovázejí je na odpolední kroužky a na mimoškolní akce (kina, divadla, exkurze, výlety, školy v přírodě). Ve škole byla pro tyto děti zřízena i speciálně vybavená učebna. Tělesně postižené žáky dopravuje každý den nízkopodlažní autobus.

Asistenti dále dopomáhají žákům se školním neúspěchem i učitelům ve třídách, při výuce, i při mimoškolních akcích.

V posledních letech se ve škole vzdělávají i děti cizích státních příslušníků. Škola toleruje počáteční jazykové bariéry, takže se bez problémů zařadí do běžných tříd.