Student Cup SŽDC 2017

Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni byla v úterý 19. září poprvé dějištěm sportovně-vzdělávacího projektu s názvem Student Cup SŽDC. Na hřišti v Koterovské ulici se sešlo několik set žáků osmých a devátých tříd základních škol z Plzně a okolí. Naši školu reprezentoval výběr žáků 9. ročníků. Byly pro nás připraveny jak vědomostní testy, tak i zajímavé sportovní soutěže. Součástí dopoledne byla i prezentace oborných středních škol, kde se mohli žáci informovat na studijní obory. V rámci kariérního poradenství se žáci informovali u svých pedagogů o možnostech a náročnosti studia na těchto školách. Součástí programu byla i odborná exkurze do VOŠ a SPŠE Plzeň, kde si žáci prohlédli odborné učebny a prostory školy.

Student Cup pořádá Správa železniční dopravní cesty od roku 2013. Od té doby již zavítal do Prahy, Brna, Hradce Králové a Děčína. Zajímavou a zábavnou formou tak představuje nejen jednotlivé technické profese SŽDC, ale také studijní obory partnerských středních škol v regionu.

Jako odměnou nám bylo umístění našeho žáka Daniela Šnajdra ze třídy IX. A mezi nejlepšími soutěžícími celé akce.

Bližší informace o celém projektu naleznete zde.