Školní turnaj – hra Ubongo

Ve středu 24. 4. 2024 proběhla na naší škole ve znamení herního klání v deskové hře Ubongo. Principem hry je skládat geometrické obrazce do požadovaného tvaru, což vypadá poměrně jednoduše, nicméně časem žáci pochopili, že hlavně s obávaným „zetkem“ mohou nastat problémy. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, šestá si zasoutěžili se sedmáky a osmáci s matadory z devítek.

Byť o samotný výsledek až tolik nešlo, rozhořela se u stolů urputná klání ve stínu přesýpacích hodin nemilosrdně odměřujících čas určený k nalezení řešení. S tímto úkolem si mezi mladšími nejlépe poradila Sofie Mašková, Katka Kováříková a Sam Gombos, kteří obsadili pomyslná první tři místa. Mezi staršími žáky, kteří stihli dokonce čtyři partie, se nejlépe dařilo fantomovi celého turnaje Kubovi Linhartovi, který prokázal schopnosti až nadpřirozené, Matěji Jägerovi a Emě Duffkové.

Vzhledem k pozitivní odezvě mezi žáky se nejspíš nejednalo o poslední podobnou akci, tak snad se v budoucnu můžeme těšit na nějaké podobné.“

Mgr. Libor Pelcman