Sběr surovin, třídění odpadu ve školním roce 2017/2018

Sběr hliníku

Škola je zapojena do soutěže ve sběru druhotných surovin pořádanou společností AVE sběrné suroviny a.s., která vykupuje nejen papírový sběr, ale i hliník. Na školní rok 2017 / 2018 vyhlašují dvě soutěžní kategorie. První kategorie bude vyhodnocena dle celkového množství dodaných tun za každou školu a druhá kategorie dle průměrného množství dodaného na žáka v kg. V každé kategorii školám umístěných na prvním až pátém pořadí, náleží navíc vyplacení jednorázové finanční odměny.

Na jaře (přesný termín bude včas zveřejněn) bude přistavěn kontejner na hliník, v průběhu určeného týdne a časového rozmezí bude možné hliník odevzdávat. Není tedy zcela nutné hliník skladovat ve škole, ale i přesto je pro uskladnění hliníku opět k dispozici místnost v atriu. Na 1. stupni evidují sběr hliníku třídní učitelé, na 2. stupni Mgr. Jana Šoupová .

Sběr papíru

Svoz papíru také zajišťuje společnost AVE sběrné suroviny a.s. (jako v loňském roce).

Kontejner bude přistavěn na podzim 2017 (přesný termín bude včas zveřejněn).

Papír bude možné nosit v průběhu určeného týdne a časového rozmezí, kdy bude u kontejneru služba starající se o organizaci.

Papír a karton musí být svázány do balíků zvlášť nebo uloženy do krabic a zváženy. Evidence sbíraného materiálu proběhne u kontejneru, děti dostanou lísteček a odevzdají třídním učitelům.

Sběr elektrozařízení a baterií

RECYKLOHRANÍ, aneb Ukliďme si svět! je dlouhodobý školní vzdělávací program finančně podporovaný společnostmi ASEKOL a.s., ECOBAT s.r.o., ELEKTROWIN a.s. a Cart4Future s.r.o. a zajišťuje svoz elektrozařízení a baterií.

V budově školy jsou umístěny 2 sběrné nádoby na použitá drobná elektrozařízení (například fén, žehlička, rychlovarná konvice… apod.). Jsou to červené popelnice: na 1. stupni je popelnice umístěna v přízemí u výtahu, na 2. stupni v přízemí před schody k jídelně. Vedle popelnic stojí krabice na použité baterie. Nádoby jsou vyváženy po jejich naplnění.

Všechny projekty podporují cíle environmentální výchovy, učí žáky třídit odpady a tím přispívat ke zlepšení životního prostředí. Díky odměnám z těchto programů přispívají i škole a zlepšení podmínek ve vzdělávání.

Třiďte odpad! J

Petra Křížková