Eko den na 31. ZŠ, 27. 3. 2024

Eko den – nápad, který se zrodil na jedné ze schůzek našeho školního žákovského parlamentu. Vedení školy a všichni učitelé se rozhodli tento návrh žáků podpořit, pomohli s organizací a aktivně se zapojili. Projektu se zúčastnila celá škola, 1. i 2. stupeň. Všichni víme, jak je důležité přírodu chránit, neubližovat jí a žít s ní v souladu. Na podporu ubývající zeleně jsme na ten den zvolili zelenou barvu našich oděvů či doplňků.

Vyhlásili jsme výzvu, aby se účastníci co nejvíce věnovali pěší chůzi nebo jízdě na kole či koloběžce. Někteří z žáků využili moderní aplikace, s pomocí kterých zaznamenali a porovnali své výkony s ostatními spolužáky. Proběhla také se soutěž mezi třídami – kdo dál dojde za 48 hodin.

Od firmy „Čistý les“ jsme obdrželi perfektní pomůcky pro očistu přírody – rukavice, barevné tašky, informační materiály na téma sběr a třídění odpadu. Vyčistili jsme nejen blízké okolí naší školy, ale i další části městského obvodu Plzeň 1. Například hlavní turistické trasy vedoucí k Boleveckým rybníkům. Díky předchozímu zhlédnutí výukového a motivačního videa o třídění odpadu jsme odpad samozřejmě také správně roztřídili.

Další náplní tohoto dne bylo sázení rostlin, založení a pěstování květnaté louky na školním pozemku, vytváření výrobků z recyklovaných materiálů, které budou nyní zdobit naše atrium.

Žáci i učitelé měli během akce dobrou náladu a počasí nám také přálo. Určitě jsme všichni přírodě i sami sobě udělali radost.

Mgr. Ilona Došlá

Koordinátor třídního parlamentu