Adaptační kurz 6. ročníků

V průběhu 1. týdne v září absolvovali žáci 6. ročníku adaptační kurz v prostředí Chvojkovského mlýna nedaleko Žihle.

Hned v pondělí odjely třídy 6. A a B s třídními učitelkami Mgr. Matasovou a Mgr. Šoupovou, ve středu je vystřídaly třídy 6. C a 6. D s Mgr. Pelcmanem a Mgr. Škoulovou. Odborně kurzy vedli Mgr. Rubáš a Bc. Tomáš Škoda.

V necelých 3 dnech si děti zahrály spoustu her a vyzkoušely různé činnosti, při kterých se seznamovaly s novými spolužáky, učily se společně překonávat různé překážky a spolupracovat. V areálu mlýna se mohly vydovádět i při různých sportovních aktivitách. Na večerní oheň si samy z výletu do lesa přinesly dřevo, jeden večer si mohly vyzkoušet i svoji odvahu a schopnost vést kamaráda se zavázanýma očima.

Kurz zakončila prezentace třídních erbů, básniček a písniček a vytvoření základních komunikačních pravidel v jednotlivých třídách.

Fotografie z různých činností z adaptačního kurzu 6. A a B v přiložené fotogalerii.

Mgr. Jana Šoupová